Upravit stránku

Tiger Beach - Bahamy - duben 2020

Únor až duben na Tiger Beach je nejvyšší sezóna pro pozorování nejen tygřích žraloků, ale také velkých žraloků kladivounů a žraloků býčích. Dále jsou běžná setkání se žraloky útesovými, citrónovými a žraloky chůvami. Není neobvyklé v tomto termínu pozorovat až šest druhů žraloků během jediného ponoru!

  • Únor až duben na Tiger Beach je nejvyšší sezóna pro pozorování nejen tygřích žraloků, ale také velkých žraloků kladivounů a žraloků býčích. Dále jsou běžná setkání s karibskými útesovými žraloky, žraloky citrónovými a žraloky chůvami. Není neobvyklé v tomto termínu pozorovat až šest druhů žraloků během jediného ponoru!

  • Tiger Beach je světově proslulá pro svou čistou, klidnou vodu. A zejména díky četným setkáním s tygřími žraloky a velkými žraloky kladivouny se tato lokalita stala jednou z nejznámějších potápěčských destinací na světě mezi profesionálními fotografy, kameramany a milovníky žraloků. Útesy na Tiger Beach nabízejí obrovské množství mořského života, tvrdých korálů i měkkých korálů. Viditelnost může dosáhnout i více než 30m.

  • Všechny vody obklopující národní ostrovy Bahamského soustroví jsou námořní rezervací. Díky tomu můžeme pozorovat podmořský život odpovídající skutečně zdravému mořskému ekosystému.

Potápění

Během pěti potápěčských dnů budeme každý den vyjíždět na jednodenní potápěčské tripy na rychlém člunu M/V Thresher, který je určený pro 16 potápěčů. Loď poskytuje veškerý komfort potřebný pro jednodenní pobyt na moři. Tiger Beach je velká oblast a žraloci jsou všude!  Jednotlivé potápěčské lokality jsou vybírány tak, aby bylo možné žraloky pozorovat v různém prostředí, na útesu, travnaté dno, písečné dno, modrá voda... Kromě různých druhů žraloků je možné pozorovat  i velká hejna kaniců, rejnoků a různých druhů útesových ryb.

Loď má dostatek sedadel na potápěčské palubě a na můstku, ale je zde také plně uzavřená kabina pro ty, kteým by bylo zejména za ranního výjezdu chladno. Jak na palubách tak uvnitř kabiny jsou bluetooth stereo systémy, takže si můžete vychutnat svůj oblíbený playlist na cestě za potápěním se žraloky. K dispozici je soukromá plně vybavená koupelna s toaletou. Když je klidné počasí, můžete si užít jízdu na přídi nebo si zde relaxovat v době mezi ponory.

Ubytování

West End je město na nejzápadnější straně ostrova Grand Bahama. Pro ubytování slouží apartmánový komplex typu studio. Na rozdíl od standardního hotelu se jedná o plně zařízený byt se dvěma ložnicemi, z nichž každá má svoji koupelnu a toaletu. Dále společný obývací pokoj a plně vybavenou kuchyňí. Jedná se o plně zařízené bytové jednotky. Na rozdíl od standardních hotelů není k dispozici denní pokojová služba. V bytě jsou k dispozici ručníky, ložní prádlo a toaletní papír. V každé jednotce je prádelna (pračka a sušička). Po potápění se žraloky si večer můžete dopřát koktejl ve sladkovodním bazénu.

Tiger Beach - Bahamas

Únor až duben na Tiger Beach je nejvyšší sezóna pro pozorování nejen tygřích žraloků, ale také velkých žraloků kladivounů a žraloků býčích. Dále jsou běžná setkání se žraloky útesovými, citrónovými a žraloky chůvami. Není neobvyklé v tomto termínu pozorovat až šest druhů žraloků během jediného ponoru!
1
2
3
Nahoru